čtvrtek 8. března 2018

Dekorační polštáře

Nedávno se taťka zmiňoval o polštářích, které chtějí jeho klienti v rámci zařizování bytu. A najednou jsem už polštáře objednávala a začínala šít. 
Látku, kterou mají očalouněné čelo postele, mi dodali a zadání znělo, že by chtěli 2 - 3 polštáře, podle toho, jak vyjde látka. Látka vyšla nakonec přesně na čtyři, takže jsem šila čtyři.
Velikostně chtěli polštáře 60x60 cm, což je docela velký a ne úplně časté rozměry. Sehnat se mi je ale podařilo, i když jsem je musela objednat přes internet, takže jsem si na ně nemohla sáhnout, což mě trochu mrzelo. Moc se v polštářích nevyznám, takže doufám, že jsem vybrala dobře, ale zdálo se mi, že ano. (Nakonec jsem zvolila výplň z polyesterových kuliček.) 
Docela oříšek bylo i zjistit, z jaké strany je rub a z jaké líc. Já jsem si myslela, že líc je z té strany, která je nakonec na lícu, ale od čalouníka prý přišla opačná informace, což mě docela zmátlo. Při bližším prozkoumání okraje látky jsem ale zjistila, že líc je opravdu tak, jak jsem si myslela, i přestože je to možná trochu nepraktické, jelikož se na této straně snadno zatrhne nit. Navíc jsem se také řídila tím, jakou stranu mají z lícu na posteli, aby to alespoň bylo stejné. 
Kromě polštářů jsem si pak ještě dokupovala paspulku, kterou jsem všívala na kraj polštáře. Povlaky jsou zapínané na zip. Rohy jsem nakonec nechala zaoblené, což se mi v kombinaci s paspulkou líbilo. 
U prvního povlaku jsem se docela natrápila, protože s paspulkou jsem ještě nikdy nešila, takže jsem to vymýšlela trochu za pochodu a nakonec jsem zbylé povlaky udělala trochu jinak a o dost rychleji už.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)